"B" VRH FOLDEWA

Kimmy Ferenčík x MHT Pierce

 

28.11.2021 Máme nakryto!!!

 
MHT Pierce 
Import Colorado, USA
Narozen: 26.6.2017
Reg: ABCA, AKC, FCI No. Z Reg.
HD - A
ED - 0
OCD - free
- předává hnědou barvu/carried red gene
DNA/CEA - normal
DNA/TNS - normal
DNA/MDR - normal
DNA/CLN - normal
DNA/ Degenerative Myelopathy (SOD1) - normal (by parentage)
DNA/ Intestinal Cobalamin Malabsortption (CUBN) - normal (by parentage)
DNA/ Sensory Neuropathy (FAM134B) - normal
 
Owner: Ivan Linhart, Sekerkovy Loučky, CZ 
 
Ivan Linhart: "MHT Pierce je skvělý pes s obrovskou chutí pracovat. Importoval jsem ho z USA - Colorado. Pochází ze silných amerických a australských linií pracovních psů - cattle dogs. Žádný z jeho předků nebyl nikdy rentgenován a testován na jakoukoliv nemoc a přesto všechny jeho zdravotní zkoušky jsou s nejlepším možným výsledkem. Kovbojové říkají, že je pes testován ohněm - prací, a do chovu jdou skutečně pouze ti nejlepší. Pierce má velmi milou a vstřícnou povahu. Americké border kolie nejsou tak sensitivní jako border kolie z ostrovů - Pierce snese i tvrdší povely. Nevyhledává konflikty s ostatními psy. Je velmi rychlý. Není to typ koukavého psa. Velmi dobře a přirozeně se chová na drivu. 
Piercův otec je producent jak pracovních, tak velmi dobrých agility psů. Pierce je velký "hračička" a velmi rád se učí nové triky, stejně jako jeho potomci. Je to fantastický farmářský pes!!!
Do chovu by měl přinést perfektní zdraví a vyrovnání povah jemnějších fen s přidáním náležitého tlaku. Pro jeho rychlost a fantastickou chuť k práci by mohl mít skvělé pracovní, sportovní a agility potomky.