Ustájení koní

Na naší farmě nabízíme dva typy ustájení koní - boxové a pastevní. Koně se pasou na cca 25-35 hektarech pastvin od dubna do října/listopadu (záleží na přírodních podmínkách). 
 
Ke každému koni přistupujeme individálně a v případě potřeby po dohodě s majitelem měníme zavedený režim (zejména v zimním období). Koně maji na pastvinách k dispozici přístřešky a lesy. Budujeme přírodní tůně, které všichni rádi využívají pro napájení, ale také jen tak pro osvěžení v případě parného horka. 
 
Pro majitele koní máme připravenou sedlovnu a šatnu. Disponujeme kruhovou pískovou jízdárnou a deseti boxy o rozměrech 4x4 metry. Některé z boxů jsou vybaveny kamerovým systémem pro kontrolu porodů chovných klisen nebo nemocných koní. 
 
Boxově ustájení koně chodí denně do výběhu většinou v režimu 12/12 (záleží na počasí a domluvě s majitelem). Snažíme se co nejvíce držet koně venku v jejich přirozeném prostředí. Veškeré výběhy a pastviny jsou pod elektrickým proudem. 
 
Nehledejte u nás luxus sportovních stájí. U nás najdete klid, jen pár "stájových" lidí a spoustu zvířat, kteří si tady žijí svým vlastním životem. 
 
CENÍK USTÁJENÍ platný od 1.11.2022: 

BOXOVÉ ustájení .........................................................................................5.000,- Kč/měsíc

PASTEVNÍ ustájení (kůň nad 3 roky) .............. ..............................................4.000,- Kč/měsíc

 

 

 

 

 

Boxy jsou umístěné ve staré budově s kamenným zdivem, které i v létě zachovává snesitelné klima. Jízdárna ve výstavbě, plán na dokončení r.2023. Prozatím možnost travnaté, skok.materiál k dispozici.

Ustájení březích klisen, cena a management ustájení na dotaz.

 

Ustájení zahrnuje:

  •  boxy o velikosti 4 x 4m s napaječkami

  •  mycí box (puc box), sedlovna s wc a sprchou

  •  každodenní čištění boxů i výběhů

  •  krmení seno, senáž nonstop ve výběhu v krmelci se sítí, oves či ječmen. Příkrmy granulemi a minerálka za příplatek, či vlastní

  •  vyvádění i zavíraní z a do boxu, koně tráví venku celý den (cca7:30-do tmy), voda ve výbězích

  • zpevněné zimoviště (beton, tosiplasty)

  • dekování, masky a kamaše za příplatek

  • asistence u kováře a veta za příplatek 

  • další služby dle sazebníku

 

Cena je 6000,-/měsíc